Senkinek sem okoz meglepetést, hogy ott van a legjobb 30 között a New Level Empire és a Homelights, A Dal 2015-ös évadában! Egy ekkora kaliberű zenekarnak a 300-ból a 30-ba bejutni sem akadály.

Maga a New Level Empire 2013 őszén kovácsolódott össze a mai felállásba, alapítótagként Nyújtó Sándorral (művésznevén Newl) a billentyűknél, Mayer Petrával (Shizuka) a keverőpultnál, Ujvári Zoltán Szilveszterrel (Zola), a banda frontemberével pedig a gitár mögött.
Hárman a zenevilág háromféle területéről érkeztek, és amit magukkal hoztak, az együttvéve izgalmasan újszerű. Vokálos, modern dance stílusú zenét játszanak, és hangszeres megoldásokkal – gitárral, billentyűvel és elektromos dobbal próbálják megszelídíteni az elektronikus dallamokat.
Első közös produkciójuk a The Last One című dal volt, mellyel 5. helyezést értek el A Dal 2014-es évadában. Azóta több közös szerzeményt is kiadtak, legutóbb viszont a Homelights-nak örülhetünk, mely arról a gyerekkori biztonságérzésről szól, melyet a minket körülvevő fények árasztanak, és amelyért egész életünkben sóvárogni fogunk.
Ezt a csodás felvételt a Dal 2015-ös elődöntőjében hallhatjuk legközelebb.