Miután megalkotta Wiz Khalifával a Furious 7 sikeres betétdalát, és együtt dolgozott Meghan Trainorral a Marvin Gaye című felvételen, az ifjú Charlie Puth újabb női hangot pályázott meg legújabb kislemezéhez. Az énekes ezúttal Selena Gomezt választotta, akivel a We Don’t Talk Anymore című szerzeményt adja elő.

Puth bevallása szerint, a dalt egy sikertelen baráti kapcsolat ihlette, ami pedig a Selenával való közös munkát illeti, az énekesnő azonnal rábólintott, elsősorban a Justin Bieberrel való kapcsolata miatt, amely bár véget ért, azóta is visszhangzik a bulvárlapokból.
„Eljátszottam neki a dalt, mire ő dúdolni kezdte a második versszakot. Kirázott a hideg. Ekkor azt mondtam: istenem, ez így nagyon valódinak hangzik! Ebben neked is részt kell venned! És ő igennel válaszolt.” – mesélte Charlie Puth a közös dalolásra való felkérés körülményeiről.
A We Don’t Talk Anymore Puth debütáló lemezén kapott helyet, mely Nine Track Mind címmel január 29-én kerül a boltokba.
https://www.youtube.com/watch?v=37Z_bIqIWpg