A Gyáva forradalmár című album második rádiós dala egy igazán dallamos, fülbemászó popsláger, melyet az alábbi linken megtekinthettek (M1 Sztársáv felvétele: Anna and the Barbies – Gombóc ) és a rádiós linken letölthetitek.
Az MR2 Petőfi rádió már kiemelt rotációban játssza dalt, ezúton is köszönjük Nekik a támogatást! Reméljük rövidesen az ország számos rádiója követi példájukat!
Pásztor Anna így beszélt a dal megszületéséről:
“Szűzfogantatásnak számít, amikor dal születik egy hangszeren, amit a tulajdonosa épphogy csak nem fordítva tart. Tesóm (Pásztor Samuel, a banda ‘igazi’ gitárosa) szerint mióta reszelni kezdtem a gitárt, minden új akkorddal születik egy nóta. No, a Gombóc az egyik első ezekből. Egy vita után, eléggé nekikeseredve üldögéltem, egy üres körúti lakásában a gitárom társaságában, és azon gondolkodtam, hogy érdemes-e valamit addig erőltetni, amig már beteljesülve sem lesz kielégülés. Nyár végén Nagymamám mindig szilvát és barackot főzött, amikor összeértek az ízek, bugyogva túlcsordult a kondér peremén. Álmok, és szerelmek: amikor hidegre fordul, jó lenne belőlük is levenni egy üveggel a szekrény tetejéről”
Az Anna and the Barbies zenekar legközelebb március 11.-én lesz látható a veszprémi Expresszo-ban. A zenekar lemeze letölthető a zene.annaandthebarbies.hu oldalról mindössze 1000Ft-ért.
