Felix Klieser német zenész nem egy tipikus kürtös. Először is nincsenek karjai, és ráadásul virtuóz klasszikus zenész. A 32 éves német férfi karok nélkül született, de nem hagyta, hogy állapita megakadályozza abban, hogy világhírű kürtszólistává váljon.
Az 1991. január 3-án született Felix Klieser 4 éves korában kezdett kürtön játszani, majd a rangos hannoveri Hochschule für Musik Theater und Medienben tanult. eddig hét albumot adott ki, és 116 000 havi hallgatót gyűjtött össze a Spotify-on, ami bizony nem rossz szám egy instrumentális kürt szólistától.
A 32 éves zenész még a legbonyolultabb szólamokat is játszi könnyedséggel játssza el, mindezt a bal lábával, megmutatva ezzel a dinamika és a technika magas szintű ismeretét.
Lenyűgöző előadásai a YouTube-on is nagy sikert arattak. Az egyik legnépszerűbb videója Mozart 2. kürtversenyének a Norvég Kamarazenekarral készített változata, ahol szólistaként magabiztosan játssza a gyönyörű dallamokat.
Klieser az ITV Newsnak egy korábbi interjújában elmondta, szeret úgy gondolni magára, mint egy „problémamegoldóra”, aki „a lehetséges művészetére összpontosít”, ami kétségtelenül kulcsfontosságú a sikeréhez.
A virtuóz testtartása elsőre meglehetősen megterhelőnek tűnik a test számára, bal lábát hosszú ideig messze a levegőben tartja. Elmondása szerint azonban már hozzászokott ahhoz, hogy így játszik, és „ez egy nagyon nyugodt pozíció, egy olyan pozíció, ahol naponta órákat tudok eltölteni. Az ajkak elfáradnak, de a lábak soha”.
A YouTube-ra felkerült videóival elkápráztatta rajongóit, sokan példaképként tekintenek rá: „Elképesztő! Megmutatja, hogy bármi elérhető az életben”, írta egyik hozzászóló, míg egy másik hozzáfűzte: „Bárcsak én is így tudnék ülni, nemhogy ilyen jól játszani. Ez elképesztő”.
Játékosként elért eredményeit tovább fokozza, hogy Klieser csak egy végtaggal játszik, míg a kürtösök hagyományosan mindkét kezüket használják – a bal kezükkel a szelepeket, a jobb kezükkel pedig a harangot kezelik. Ehelyett Klieser kizárólag a szája használatával képes újraalkotni azt a hatást, mintha a jobb kezét használná a harangon.