KezdőlapKoncertek3 hét múlva Budapestre látogat Mark Knopfler

3 hét múlva Budapestre látogat Mark Knopfler

-

A gitárzene szeretőinek már nem kell sokat várniuk Mark Knopfler 2010-es budapesti fellépésre.

Hirdetés

Bár az énekes hetek óta hát problémákkal küzd, de ebből szerencsére koncertjein a közönség semmit nem vesz észre, csupán a kísérőprogramokat kellett minden városban lemondania, hogy minél több ideje jusson piheni és regenerálódni.

Erre szüksége is van, hiszen nagyon sűrű a turné menetrend, szombaton még Bécsben ad koncertet, onnan érkezik meg július 4-én, vasárnap Budapestre.

Hirdetés

A technikai építés kora reggel kezdődik majd az Arénában, és bár látványos technikai különlegességekre nem számíthatunk, de hangtechnikában ez a turné a világ legmagasabb színvonalú produkciói közé tartozik.

A felszerelést összesen 4 kamion és 2 busz szállítja városról városra, nálunk 45 magyar segíti reggeltől a stáb munkáját, hogy már délutánra kész legyen minden, hiszen Mark Knopfler minden helyszínen maga szereti végezni a hangbeállást.

A koncert alatt nem lesznek pirotechnikai elemek, azonban füstgépet néhány dalnál használnak.

A magyar származású sztárnak nincsenek extra kívánságai a színfalak mögött sem, a zenekarral együtt helyi ételeket kértek; közös öltözőt használnak, amelyet csak kanapéval, állólámpákkal és 2-3 tükörrel kell berendezni.

A budapesti előadás előtt várható kapunyitás 19 óra, nem lesz előzenekar, hanem 20 órakor már Mark Knopfler lép színpadra 7 fős zenekarával, 2 órás koncertet adva.

Erre a rendezvényre sem lehet üveget vagy palackot behozni, és a videókamerák, illetve professzionális fényképezőgépek is tiltó listán vannak.

Azonban a művészt a legjobban a mobiltelefonok és vakuzás zavarja koncert közben, ezért közvetlenül az előadás előtt meg is fogják kérni az Aréna közönségét, hogy Mark Knopflerre és a zenekarra való tekintettel az előadás alatt ne használják mobiltelefonjaikat és kameráikat; ráadásul az általános tapasztalat az, hogy ezek a tevékenységek a közönség nagy részét is bosszantja.

Jegyeket még kaphatók az előadásra a helyszínen és a jegypénztárakban, illetve a www.livenation.hu oldalon keresztül.

10 Mark Knopfler érdekesség:

–          Bár azt többen tudják róla, hogy gitártechnikájára jellemző az ujjakkal történő pengetés; azt azonban már kevesebben, hogy a modern rock történetében ő a legelismertebb pengető nélkül játszó gitáros

–          A Rolling Stone magazin minden idők 100 legjobb gitárosának listáján az élmezőnybe rangsorolta Mark Knopflert

–          Apja magyar, zsidó származású mérnök volt, édesanyja azonban már skót

–          Édesapja, Knöpfler Ervin 1939-ben, a magyarországi zsidótörvények hatására emigrált Nagy-Britanniába

–          Zene iránti érdeklődését anyai nagybátyjának harmonika- és zongorajátéka keltette fel

–          Mark Knopfler zenei újságíróként kezdte karrierjét

–          Testvérével és két barátjával Cafe Racers néven alapította meg zenekarát, de az első demót már Dire Straits néven vették fel

–          A Dire Straits után egy másik együttest is alapított, a Notting Hillbillies ma is aktív frontembere

–          Mark Knopfler meglehetősen sok filmhez írt zenét, melyek többnyire sikeresebbek lettek még a filmeknél is (1983 Local Hero, 1983 Comfort And Joy, 1984 Cal, 1987 Last Exit To Brooklyn, 1987 The Princess Bride, 1998 Wag The Dog, 1998 Metroland, 2001 A Shoot At Glory)

–          Magyarországon először 1985-ben lépett fel

Hirdetés
RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Hirdetés

    Színes

    Hírek